Cam Sistemleri

Cam Sistemleri Nedir?

Cam sistemleri, günümüzde hemen hemen bütün açık ve kapalı alanlarda kullanılmaktadır. Çeşitli binaların dış cephelerinde, evlerimizde, iş yerlerimizde, çatı ve tavanlarda kullanılan cam modelleri farklı serilerde üretilerek kullanılacağı alana ölçülendirilip özel olarak sipariş verilerek tasarlanmaktadır.
Katlanır cam balkon, eşikli sürme, eşiksiz sürme, kelebek, sabit vs. olarak adlandırılmaktadır.

Cam Sistemleri Kullanım Alanları

Bu modellerin kullanım alanları veranda altları, kış bahçesi, pergola, balkon, cam çatılar gibi yapılarda uygulanarak hava şartlarının dış tüm olumsuz şartlarından korunmasını sağlamak ve kesintisiz görüntüsüyle de dört mevsimin tüm güzelliklerini sunmaktadır.

Mimarinin vazgeçilmez ürünü olarak kabul ettiğimiz cam sistemlerimize kalitemizin imzasını atmaktayız.
Sizlere özel olarak hazırlanacak projeleriniz için ya da eviniz için ihtiyacınız olacak cam ürünleri için lütfen fiyat teklifi alınız.
Unutmayınız ki Cam sistemlerini bir kere masraf yaparak yapıyorsunuz. Kalite bırakın sizinle olsun.

Cam Sistemleri Neden Tercih Edilir?

İç ve dış mekanlarda işlevsel ve estetik açıdan kullanılan cam sistemleri, alanların birbirinden ayrılması ve fiziksel şartlara karşı önlem alınması amacıyla üretilir ve uygulanır. Katlanabilir, sürgülü, manuel açılıp kapanan gibi farklı çeşitleri ile her mekana uyarlanabilir. Bugün hem özel konutlarda hem de kamusal alanlarda sıklıkla cam sistemleri kullanıldığını görmek mümkündür.

Cam sistemlerinin neden bu kadar tercih edildiğini her mekan kullanıcısı olarak bilmekte fayda var. Faydalarını öğrendikçe her birey ihtiyacı olduğunu düşündüğü mekanlarını yenileyebilir. Cam sistemlerinin kullanıldığı alanlar daha verimli mekanlara dönüşmektedir.

 Hava Şartlarından Korunmak ve Dış Mekanı Kullanmak

Olumsuz hava şartları yüzünden kış mevsiminde iç mekanlara sıkışıp kalmamak için yarı açık alanlarda cam sistemleri kullanılır. Hava akışını dengelemek ve kesmek için yapılan cam sistemlerinin olduğu alanlar, soğuktan korunarak her mevsimde kullanılabilir hale gelir. Kış bahçelerinde cam sistemleri mutlaka kullanılır.

Sürgülü sistemleri ile zaman zaman mekanın havalanması sağlanır. Aynı şekilde yaz mevsiminin etkilerini azaltmak için de cam sistemleri kullanılabilir. Böylelikle dört mevsimi de yarı açık ve açık alanlarda geçirmek mümkün hale gelir. Balkon ve teraslar için de açılabilir cam sistemleri önerilmektedir. İstenildiği zaman tamamen kapatılarak iç mekana dahil edilen yarı açık alanlar, açıldığı zaman dışarısı ile bağlantı kurmayı sağlayacaktır.

Bu nedenle cam sistemleri iklim değişikliklerine ayak uydurmak için gereklidir. Rüzgarlı havalarda rüzgarın mekan içerisine girmesini engellemek, güneşli havalarda gölge oluşumunu desteklemek ve bunun gibi her farklı etki için önlem amacıyla kullanılabilmektedir.

 İç Mekanda Cam Sistemlerinin Kullanımı

           Cam sistemleri, yalnızca ısı değil ses yalıtımında da katkı sağlar. Ofis ve farklı iş yerlerinde çalışma alanlarını birbirinden ayırmak için cam sistemleri tercih edilir. Sesin akışını kontrol altında tutmanın yanında iç mekanların birbirinden ayrılmasını sağlaması için de kullanılır. Bunu yaparken alanın küçük görülmesini engeller.

Bir mekanı duvar ile bölmelere ayırdığınız zaman o mekanın daha küçük algılanmasına sebep olabilirsiniz. Ancak cam sistemleri şeffaf olduğu için mekanlar birbirinden ayrılırken hala olduğu büyüklükte algılanacaktır. Tasarım kriterleri açısından cam sistemlerinin kullanımı oldukça gerekli ve faydalıdır.