Katlanır cam

Katlanır Cam

Katlanır cam estetik ve minimalist bir balkon yaratmanın en önde gelen noktası mekana uygun kapama sistemidir.

Katlanır Cam Kullanım Alanları

Restorant, Cafe, Vitrin, Kış bahçesi, Cam Balkon, Veranda, Ofis bölme ve cam bölme duvar gibi her türlü iç veya dış mekanlarda katlanır cam kullanılabilir.

Katlanır Cam Fiyatı

Cam balkon m2 fiyatı almak için firmamızla irtibata geçiniz.

Katlanır Cam Nedir?

Kullanmış olduğumuz sistemin kasaları ve profil özellikleri sayesinde tercih edilecek yöne doğru katlayabileceğiniz sistemdir.

Katlanır cam

Katlanır Cam Sistemleri

            Katlanır cam sistemleri, evde veya iş yerlerinde daha kullanışlı bir alan oluşturmayı sağlayan sistemlerdir. Camların katlanıp aynı noktaya toplanabildiği katlanır cam sistemleri, mevsimsel farklılıklara çok iyi uyum sağlar. Güzel hava şartlarında açık tutularak, mekanlardan maksimum düzeyde faydalanılabilir. Kar, yağmur, rüzgar, toz gibi olumsuz hava koşullarında ise mekanın dış etkilerden korunmasını sağlar. Katlanır cam sistemi, mekanın görüntüsünü bozmadan ve fazla işçilik gerektirmeden uygulanabilen bir sistemdir. Katlanır cam sistemlerindeki bütün camlar temperli camdır. Bu da herhangi bir darbeye karşı dayanımı maksimuma çıkartır. Yüksek dayanım seviyesi ile kırılma riskinin en düşük seviyeye inmesi, sistemin güvenle kullanımını sağlar.

 Kullanım Alanı

            Katlanır cam sistemleri, genelde balkonlarda kullanılmaktadır. Her balkon tipine uygun biçimde uygulanabilen katlanır cam sistemi mevcuttur. Konut balkonları haricinde cafe, bar, restaurant, çatı katları ve kış bahçesinin de dekorasyonunda kullanılmaktadır. Ofis ve atölyelerde binanın ön cephelerinin güvenli bir şekilde kapatılmasını sağlayan güvenli sistemlerdir. Üst kısımlarından askılı halde uygulanan cam balkonların 10 mm boyutunda cam kalınlığı vardır.

            Sistemin kendi içerisinde bir adet kapısı bulunur. Bu kapı sayesinde istenilen zamanda sistemin tamamı açılabilir yapıdadır. Yapısında bir yükselti veya eşik durumu bulunmadığından; diğer sistemlere nazaran daha kullanışlı ve işlevseldir. Özellikle giriş çıkışın yoğun olduğu mekan ve işyerlerinde, askılı yapıdaki katlanır cam sistemi kullanılır. Konutun bahçe ve balkonları bu sistem ile daha modern hale gelir. Kış mevsiminde de keyifli ve sıcak bir ortama sahip olabilmek bu sistemle mümkün. Ayrıca askılı katlanır cam sistemlerinin ses yalıtımı da bulunmaktadır.

 Avantajları

            Panaromik görünüm imkanını sunan katlanır cam aynı zamanda binanın dışarısında da bir değişikliğe sebep olmaz. Katlanır cam ile dört mevsim boyunca kullanılabilen balkonlar; rüzgar, yağmur ve kar gibi dış etkilerden korunur. Mekanlarda yeni ve farklı kullanım alanları yaratarak, mimari etkileşim sağlar. Darbelere dayanıklı cam yapısı çocukların güvenliğini de sağlar. Mülk sahipleri için yasal bir sıkıntı oluşturmayan katlanır cam sistemleri, imar mevzuatlarına uygundur. Katlanır cam; manzaranın kapanmasını engelleyip, mekanın değerini arttırıyor. Temizliği ve bakımı ise oldukça kolay ve pratik. İstenildiği zaman yalnızca istenilen kısım açılarak kullanım kolaylığı sağlıyor.