Pergola

Pergola, Modern Dış Mekânlar İçin

Pergola dış mekân oturma ünitesi isteyenler için pergola en gözde dış mekân oturma alanlarını oluşturur. Kullanıcı, otomatik pergola sistemleri sayesinde dış mekânın tüm imkânlarından faydalanır. Teknoloji ile tasarlanan pergolalar ise bambaşka bir dekoratifliğe ve fonksiyonelliğe sahiptir. İstenen her dış mekânda ihtiyaçlara karşılık verir ve kullanımı tamamen kullanıcının kontrolündedir. Raylı Tente aynı zamanda Raylı Pergola olarak da adı geçen pergola tente dört mevsim dış hava şartlarından etkilenmeme özelliği ile mükemmel modernlikte oturma birimleri oluşturur. Pergola tente sayesinde artık soğuk kış günlerinde hapsolmaktan kurtulursunuz.

Özellikleri

-Görsellik bakımından uygulandığı mekâna değer katar.

-Kullanımı kolay, uzaktan kumandalı ve sessiz çalışmaktadır.

-Profil ve plastik kalıplı olup uzun ömürlüdür.

-Led aydınlatmalarla ortama farklı bir ambiyans katar.

-Gelişmiş Somfy – Becker motor teknolojisi sayesinde enerji sarfiyatı düşüktür.

-Mekân konforunu en üst düzeye çıkarır.

-Model ve kumaş seçimi müşterilerin zevkine göre yapılmaktadır.

-Somfy ve Becker marka motor ve kumanda ile kişiye özel tasarımlar yapılmaktadır.

-Her zevke uygun ürün yelpazesi ile işletme ve mekânlara estetik, fonksiyonellik, konfor ve görsellik katmaktadır.

-Dört mevsim kullanılır.

-Doğal, naif ve zarif modeller kullanıcının hayallerini gerçeğe dönüştürmektedir.

-Alüminyum profiller mimar ve diğer kullanıcıların beğenisini kazanmış olup doğal ahşap desenleri ile dış mekânlara ayrı bir hava katmaktadır.

-Ayağı taşıyıcı olarak kullanılmakta olup üzerine üstüne yağmur oluğu eklenerek sistemin ana kolonları oluşturulmaktadır.

– Malzemeleri içinde black out kumaşı ve led ışık sistemi ile özel bir yaşam alanı oluşturmaktadır.

Kullanım Alanları

Açılır kapanır çeşitleriyle ürünümüzün kullanım alanı oldukça fazladır. Otel, cafe, restoran, iç dış mimari, bahçe, teras ve daha birçok dış mekânda kullanılmakta, ileri teknolojik çözümleri ile fonksiyonellikte sınır tanımamaktadır. Polo olarak, Türkiye yanında dünyaya ürünlerini pazarlayan kaliteli ve güvenilir bir firmadır. Uzman ekibi ve son teknoloji alt yapısı ile en gözde pergola modellerini üretmekte, sektöründe fark yaratarak adından söz ettirmektedir. Tüm ürünleri estetik, ekonomik, fonksiyonel ve görsel şölen tadındadır. Uzman müşteri temsilcileri, her zaman müşterilerin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda çalışmakta, yılların verdiği tecrübe ile kişiye özel projeler üreterek her zaman müşteri memnuniyeti sağlamaktadır.

Pergolaların yapımı uzman kadromuzun mükemmel işçiliği sayesinde eksiksiz ve zamanında hızlı teslim ile değerli müşterilerimize titizlikle vermiş olduğu hizmetle adından söz ettirerek zamanında tarafınıza teslim edilerek müşteri memnuniyeti sağlamaktadır. M2 fiyatları için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Teklif almak için formumuzu doldurun


 

 

Pergola ve Tente Sistemleri

          Gölgelik ve saçak anlamına gelen pergola dekoratif olup, özel ölçülerde üretilen ve 4 mevsim kullanılabilen kaliteli ve şık ürünlerdir. Her türlü mevsime göre ayarlabilen, açık mekânların üstünü gölgelik şeklinde kapatan şık tasarımlardır. Alüminyum ve ahşap desenli çeşitleri mevcuttur ayrıca ayarlanabilen led ışıklarıyla göz kamaştırmaktadır.

Pergola Garanti Şartları

MOTORLU PERGOLA TENTE ÜRÜN TANITIMI VE KULLANIM TALİMATI

Öncelikle Polo Pergola Sistemlerini kullanmayı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bu kılavuzun içerisinde ürünlerimiz ile ilgili bilgi ve kullanım detayları yer almaktadır.

Ürünlerimiz; dört mevsim şartlarına uygun, estetik ve dayanıklı olarak tasarlanıp, üretilmiştir. Sistemlerimizi özel kumandası ile kontrolünü sağlayıp,  yaşam alanlarınızı hayal ettiğiniz kış bahçesi ortamına dönüştürebilirsiniz.

Kumaşlarımız; dış etkilere ve zararlı güneş ışığına karşı dayanıklıdır. Eşikli – eşiksiz sürmeli cam ve manuel ve otomatik açılır-kapanır cam sistemlerimizi LED ışık aydınlatması ile düşlediğiniz mekânlara sahip olabilirsiniz.

Polo Pergola ve Gölgeleme Sistemleri Uluslararası standartlara uygun ürün kalitesinde üretim yapmaktadır. Aynı zamanda dünyadaki teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, üretim tekniklerini en üst seviyeye taşımak ve ürün kalitesini daha da artırmak için çalışmaktadır.

 1. GÜVENLİK VE SORUMLULUK:

Bu kitapçık, satış sonrası uzman ve yetkili ekibimiz montaj işlemini tamamlamasının ardından kullanıcıya teslim edilir. Ürün garanti süresince de muhafaza edilmesi tavsiye edilir.

Sistem, sözleşmede belirtilen adres üzerinde kurulum ve montaj yapar ve sistemi çalışır vaziyette kullanıcıya teslim eder.

Montaj ekibi, sözleşmede yer almayan bir adreste çalışma yapamaz. Kullanıcı farklı bir alan üzerinde çalışma yapılmasını isterse, ya da farklı bir uygulama talebi olursa, öncelikle müşteri temsilcimiz ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

Ürün Kullanım ve Garanti Belgesi içerisinde yer alan koşullara uyulmaması durumunda, Polo Pergola Tente ve Gölgeleme Sistemleri’nin beyan etmiş olduğu tüm sorumluluk, yükümlülük ve garantiler geçerliliğini yitirecektir. Firmamız tarafından kaşe ve imza ile onaylanmamış tüm belgeler geçersizdir.

 1. GÜVENLİK UYARILARI:

 

 • Ürünlerimizin çalışmasını sağlayan tüm elektrik ile teması bulunan akşamları su ile temas etmeyecek şekilde koruyunuz.
 • Ürünlere yapılacak temizlik, bakım gibi her türlü müdahale öncesinde sitemin elektrik ile bağlantısının kesildiğinden emin olunuz.
 • Ürünü oluşturan tüm parçaların temizlenmesinde aşındırıcı, tahrip edici madde ve çözeltiler kullanmayınız.
 • Ürünü oluşturan tüm parçalarda firmamızın yetkili servisi dışında kişi ya da kişilere hiçbir müdahale yaptırmayınız.
 • Ürünlerimize dışarıdan yapılacak her türlü müdahalede, ürün garanti kapsamından çıkar.
 • Ürünlerimiz doğal afet durumlarında garanti kapsamında değildir.
 • Yangın nedeni ile oluşabilecek her türlü zarar-zararlar garanti kapsamında değildir.
 • Ürünlerimiz kullanıcı ya da kullanıcıların hatasından kaynaklı her türlü arızada garanti kapsamı dışındadır.
 • Yetkili ve uzman servisimiz dışında yapılacak onarım, bakım ve sistemsel değişiklikler de garanti kapsamı dışındadır.
 • Yetkili ve uzman servisimiz dışında yapılacak uygulama ve montajlar garanti kapsamında değildir.
 • Bu kullanım kitapçığında yer alan ürün ve donanımların kullanılması ile ilgili talimatlara uyulmaması halinde oluşabilecek zararlar da garanti kapsamı dışındadır.
 • Ürünün kullanımını sağlayan mekanizmalar (kumanda vs.) basit düzene sahip bileşenler değildir. Bu sebeple zarar verebilecek bileşenler içermesinden dolayı, çocuklarınızın ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz.
 • Teknik servisimiz, değiştirilen ve onarılan parça/parçalara (müdahale edilen bölüm için) 1 yıl garanti verir. Yukarıdaki aynı kullanım şartları bu garanti süresi için de geçerlidir.
 1. KUMAŞ GENEL TEMİZLİĞİ:

Sistemlerimizde kullanılan kumaşlar yüksek kalite standartlarına uygun ve dış mekan kullanımları için özel olarak tasarlanmıştır. Kumaşın kirlenme süresi kullanım alanlarına göre değişiklik gösterebilir. Sistemlerimizin kullanıldığı alanlarda; özellikle böcek, sinek ve reçine vb. gibi organik veya inorganik maddelerin kalıntıları, uzun süre temizlik yapılmadığında kalıcı leke oluşumuna sebep olabilir. Bu gibi durumlarda daha sık temizlik yapılmasını öneririz.

 • Genel olarak bahar ayları olmak üzere, yılda iki (2) defa temizlenmesi firmamızca tavsiye edilir.
 • Kumaş üzerinde birikmiş olan toz alındıktan sonra, ılık su ve yumuşak uçlu bir fırça yardımı ile yapılması tavsiye edilir.
 • Temizlik bittikten sonra sistemi kapatmadan önce temizlenen alanın tamamen kurumuş olduğundan emin olunuz.
 • Delici ve aşındırıcı özelliklere sahip kimyasal temizleyicileri kullanmaktan kaçınınız. Bu tip maddelerin kullanımından doğabilecek yıpranmalar da ürün garanti kapsamı dışındadır.
 • Kumaş temizliğinde; soğuk veya sıcak su yerine, mutlaka ılık su kullanılmasını önermekteyiz.
 1. NEM VE BUHARLAŞMA:

Ürünlerimizin kullanıldığı alanlarda mevsimsel olarak, doğalgaz sobaları, elektrikli ısıtıcılar, küçük klimalar gibi sıcak – soğuk ısı değişimine neden olan cihazların kullanımı sonucu, doğal olarak ortamda terleme oluşmaktadır. Bu da kumaş üzerinde leke oluşumuna sebep olabilir. Bu cihazların yerine sıcak-kuru hava veren cihazlar tercih edilirse ve havalandırma ön planda tutulursa, bu sorun yaşanmayacaktır.

‘’Açılır-Kapanır’’ özelliği bulunmayan yani ‘’Sabit Sistem’’ tercih edilen alanlarda bu tür sorunlar ile daha sık karşılaşılmaktadır. Bu sebeple bu tür alanların daha sık havalandırılması (günde birkaç kez) tavsiye edilmektedir.

Özellikle havuz üstü uygulamalarda, su ve su içerisinde bulunan kimyasallardan dolayı kumaş üzerinde leke ve renk değişim şikâyetleri ile karşılaşmaktayız. Havalandırma eksikliği ve özensizliği sebebi ile oluşabilecek kusurlar ürün garanti kapsamı dışındadır.

 1. YANIK, KESİK VE ÇARPMALAR:

Ürünlerimizde kullanılan kumaşlar, yangın esnasında alev almayı engelleyici maddeler ile yangına karşı güçlendirilmiştir. Bu özelliğe sahip olmasına rağmen kumaşlarımız yangın esnasında alev nedeni ile erir. Ayrıca; mangal közü, sigara ateşi ve kumaşa çok yakın bulunan ısıtıcılardan dolayı kumaş zarar görebilir.

Ürünlerimiz ve eklentileri (kumaşlar dahil) direkt olarak ateşe-yüksek ısıya maruz kalması, bırakılması durumunda, ürünler garanti kapsamı dışındadır.

 1. ELEKTRİKLİ EKİPMANLAR:

Ürünlerimizde kullanılan, motor hariç tüm elektrikli ekipmanlar, 110 V AC 3.2 A /220 V AC.1.6 A / 50 & 60Hz kullanım koşullarındaki güç kaynakları ile kullanıma uygundur. Yüksek/düşük beslemeden kaynaklı hasarlar garanti kapsamı dışındadır.

Şehir şebeke elektriğinden direkt olarak güç sağlayan mekanlarda, ani voltaj düşüklüğü ve artışı sebebi ile oluşabilecek kumaş limit bozuklukları, aydınlatma arızaları, motor yapı arızaları dahil olmak üzere tüm hasarlar garanti kapsamı dışındadır. Firmamız, bu gibi durumlarda mağdur olmamanız adına; besleme devrelerinde akım düzenleyici regülatörler kullanılmasını önermektedir. Ürünlerimizin montajı yapılırken, elektrik sağlayacak kaynakların topraklanmasının yapılmış olması esastır. Topraklama işlemi tamamlanmadan ürünün çalıştırılması tavsiye edilmez. Ürün montajı yapıldıktan sonra topraklama sebebi ile (devre dışı kalması ya da bırakılması) ortaya çıkabilecek her türlü hasardan kaynaklı zarar, ürün garanti kapsamı dışındadır.

Ürünlerimizin beraberinde verilen kumandaların fonksiyon ve tuşlarına tarafımızca bildirilen ‘’kullanma talimatları’’ dışında, bilinçsizce ve sürekli olarak basılması durumunda ortaya çıkabilecek hasarlar da ürün garanti kapsamı dışındadır.

Ürünlerimizde kullanılan LED aydınlatmalar ile diğer ışın yayıcı kaynaklar arasında mutlaka en az 100cm mesafe olmalıdır. Işık ve ışın yaymayan nesnelerle arasında da 50cm bulunması gerekmektedir. Belirtilen mesafe ölçülerine uyulmadığı takdirde oluşabilecek hasarlar garanti kapsamı dışındadır.

LED aydınlatmalara dışarıdan, direkt çıplak elle müdahale etmeyiniz. Elektrikli tüm ürün ve aksamlarına ‘’Yetkili Servisimiz’’ dışında müdahale edilmesi durumunda ürünlerimiz garanti kapsamı dışına çıkar. Bu sebeple her türlü elektriksel problemlerinizde ‘’Yetkili Servisimiz’’ ile irtibata geçiniz.

Ürünlerimizin elektrik ile çalışan sistemlerine ve onu çalıştıran parçalarından herhangi birine, harici olarak bir materyalin bağlanması durumunda, ürünümüz garanti kapsamı dışındadır.

 • Dimmer uygulaması size elektrik tasarrufu sağlamaz, sadece akımı düşürür.
 • Ürünlerimizde kullanılmakta olan tüm parça ve materyaller standartlara uygundur.
 1. MEKANİK AKSAM:

Ürünlerimizde kullanılan tüm mekanik aksamlar yüksek dayanıklılık özelliğine sahip

Plastik malzemeden ve paslanmaya dayanıklı çelik kaplama malzemelerden oluşmaktadır. Kullanmış olduğumuz her iki materyal de dış etkenlere ve dış ortam şartlarına uygun olarak tasarlanmıştır. Bunlarla beraber, hareket eden her aksamda olduğu gibi firmamıza ait mekanik aksamlarında yılda en az bir kez bakımlarının yapılması gerekmektedir.

Bakımı yapılmamış ürünler; ses, sıkışma, tutukluk ve diğer genel ayarlarda problem çıkma olasılığını arttırır. Bu tür şikâyetlerinizde öncelikle Teknik Servisimiz ile irtibata geçmenizi öneririz.

Ürünün teslim tarihinden itibaren, iki yıl sonra (daha sonrasında da düzenli olarak yapılması gereken) “Mekanik Aksam Bakımı” eğer yapılmadı ise; oluşabilecek hasarlar garanti kapsamı dışındadır.

 1. BOYA VE KOROZYON:

Ürünlerimizin metal düzeneğe sahip malzemelerinde kullanılan boyalar dış etkenlere, mevsimsel hava şartlarına, güneş ışığının etkilerine, kimyasal etkileşimlere ve korozyona karşı yüksek dayanıklılık gösteren polyester reçineli elektrostatik boyalardır. İnsan ve çevre sağlığına zarar vermeyen, uluslararası standartlara uygun boya malzemeleri kullanmaktayız.

Renk verici malzemelerimizin hiçbiri ‘’kurşun’’ ihtiva etmez.

Hava içerisinde kimyasal nem barındıran alanlarda, tuzlu su (kumsal, sahil ve havuz

kenarı. vb) normal yerlerden daha fazla asit etkisi ve metal yüzeyleri tahrip edici kimyasal etkiye sahip olduğu için boyaların ömrü kısalmaktadır. Böylesi alanlarda firmamızın boya garanti süresi iki yıldır. Müşterilerimizin talep ve istekleri doğrultusunda; standartların dışında ve farklı olarak üretilen projelerin (kişiye özel proje) yapımında kullanılan çelik profiller, çelik taşıyıcılar, destekleyici üniteler ve benzeri malzemelerin garanti süresi 1 (bir) yıldır. Boya ile ilgili problemlerinizle ilgili öncelikle Teknik Servisimiz ile irtibata geçiniz.

 

 1. PLASTİK MALZEMELER ve CONTALAR:

Ürünlerimizde kullanılan plastiklerde UV ışınları etkisi ile zaman içerisinde makul bir miktarda renk ve ton değişimi oluşabilir. Bu plastiğin kalitesinden ya da yapısal özelliğinden kaynaklı bir problem değildir. Ürünün doğal ortamının şartları gereği bu değişiklik gözlenebilir.

Ayrıca ürünlerimizde kullanmakta olduğumuz tüm conta ve plastik parçalar dış etkenlerin tahribatına direnç gösterecek kalitede özel üretilmiş ürünlerdir. Bütün kauçuk ve plastik parçalar dışarıdan herhangi bir sert ve beklenmeyen müdahale olmaz ise, 2 (iki) yıl süreyle garanti altındadır.

 1. ALÜMİNYUM ve DEMİR PROFİLLER:

Ürünlerimizde kullandığımız bütün alüminyum ve çelik profillerimiz Uluslararası Sertifikalı ve belirlenen uluslararası standartlara uygun olan malzemelerdir. Ürünler dış ortam etkileri gözetilerek, yüksek standartlardaki kalitede üretildiği için özel bir temizle işlemi yapılmasına gerek yoktur. Toz birikintilerinde yapılacak toz alma işlemi; ürüne zarar verecek ve tahrip edecek sertlikte malzemelerin (bulaşık teli vs.) kullanılması önerilmez. Bu tür sert yapıya sahip materyaller ile yapılacak temizlik işlemi boya ve kumaşa zarar verebilir. Bu uyarı dikkate alınmaz ise; oluşacak zarar ve kusurlar garanti kapsamı dışındadır. Temizliğin mutlaka; nemli, temiz bir bez yardımı ile yapılması yeterlidir. İçeriğinde kimyasal katkı maddeleri bulunan, aşındırıcı ve tahrip edici çözeltiler ile temizlik yapılmamalıdır. Temizlik esnasında aydınlatma ve elektrik aksamına temas edilmemesine özen gösterilmelidir. Temizlik uygulamasına başlanmadan önce sistemin elektrik bağlantısının kesilmesini önemle uyarırız.

 1. YALITIM:

Raylı tente sisteminin toplandığı alanın üzerinde bulunan koruyucu alüminyum trapez, sac

kaplıdır; mekânın üst katlarında özellikle cam temizlenmesi esnasında yürüyüş holü olarak kullandığı sıkça tespit edilmiştir. Bu alanın üzerine merdiven kurmak ve sac aralarına

dengesiz basmak hem tehlikelidir hem de üründeki yalıtımı bozmaktadır. Aynı zamanda görsel bozukluklar da yaratmaktadır. Bu sebeplerden oluşacak bozukluklar ve arızalar garanti kapsamı dışındadır.

Ürünlerimizin kurulumu esnasında, uygulamanın yapıldığı alana yalıtım/izolasyon işlemleri yapılmaktadır. Kullanılan yalıtım malzemeleri yüksek kalite standartlarına üretilmiş malzemelerdir. Her sistem uygulamasında olduğu gibi doğa şartlarından ötürü ürünümüzde esneme söz konusu olmaktadır. Ancak kullandığımız yalıtım malzemeleri bu esnemeyi yumuşatır, sübvanse eder ve böylelikle hareketliliği azaltır. Böylelikle istenmeyen etkilerin önüne geçilmiş olur. Ancak burada şu hatırlatmayı yapmak gereklidir. Bu malzemelerin hareket önleyici özelliğinin ömrü iki (2) yıldır. Kurulumu takip eden ikinci yılın sonunda bakım hizmeti alınması gerekmektedir. Bakım hizmeti ile beraber sistemin sağlıklı ömrü uzayacak ve istenmeyen etkiler önlenmiş olacaktır. Bu bakım hizmetini almayan müşterilerimizin ürünleri konu dâhilinde garanti kapsamı dışında kalacaktır. Bakım hizmeti ve her türlü teknik destek için Yetkili Teknik Servisimiz ile irtibata geçiniz. Eğer yetkili servisimiz dışında ürün/hizmetlere yetkili olmayan kişi ya da kurumlar tarafından bakım, işlem ve ekstra malzeme uygulaması söz konusu olur ise; ürününüz garanti kapsamı dışında kalacaktır.

 1. MEVSİM ÖZELLİKLERİ:

 

Kullanılacak malzemelerin iç ve dış hava şartlarında ürünlerle teması, uygulama alanı ve ürün tipi gözetilerek hizmet sunmak firmamızın çalışma prensibidir. Önceliğimiz güvenli bir ortamla en iyi uygulamayı sizlere hizmet olarak sunulmasıdır. Dört mevsim özelliklerine karşı dayanıklı çalışmalarımız ile sağlıklı ve huzurlu ortamlar yaratmanız mümkün.

 • Yağmur:

Ürünlerimizdeki eğimli tavan örtüsü, kullandığımız teknik sayesinde uygulandığı mekanı yağmura karşı koruyabilir. Gizli yağmur deresi ile birikintilerin oluşmasının önüne geçilmektedir. Birikinti oluşmaması ve beklenmeyen etkilerin yaşanmaması için yağmurlu havalarda giderlerin önünün açık olduğunu mutlaka kontrol ediniz. Giderlerdeki su akışı problemlerinizde teknik servisimiz ile irtibata geçiniz.

 

 • Kar:

Eğimli ürünlerimiz kar yağışına uygun olarak tasarlanmıştır. Ancak yoğun kar ve tipi gibi sert mevsim şartlarında ürün üzerinde biriken karların 10 kg dolaylarında bir ağırlığa ulaşmadan temizlenmesi gerekir. Ürün üzerinde kar birikintisi varken çalıştırılmamalıdır. Aksi durumunda garanti kapsamı dışına çıkacaktır. Kar birikintisi söz konusu olduğu zamanlarda açma-kapama yapılmaması gerekmektedir.

Ayrıca kar yükü, birikinti için verilen değer; bir ağırlık kaldırma-taşıma göstergesi değildir.

Aksi düşünülerek ürün üzerine farklı bir cisim, eşya ya da ağırlık konulmamalıdır. Mekân ve işletmelerin kapalı olduğu gece saatlerinde yoğun kar yağışı bekleniyor ise; gerekli önemler alınmalı ve mutlak suretle ısıtma sistemi düşük ayarda gece boyunca açık bırakılmalıdır.

Düz ürünler (eğim olmayan ve ona göre uygulaması yapılmamış ürünler) karlı havalarda kesinlikle açık tutulmamalı ve karlı havalarda kapalı durumda kalarak açılmamalıdır.

 • Fırtına (Şiddetli Rüzgâr):

 

Ürününüz belirli rüzgâr etkilerine dayanacak şekilde imal edilmiştir. Sürekli fırtınalı havalarda sistemi kapatmanızı öneririz. Özellikle çevresi açık olan sistemlerde anlık aşırı yüklenmelerde ürün hasarları oluşabilir. Fırtına sonrasında sistemi kontrol ediniz, kumaş yırtığı veya delinme gibi açılmalar görürseniz ürünü kapatınız ve yetkili servisimizi arayınız.

 • Rüzgâr:

 

Sistemlerimiz 117 km/h’a kadar varan rüzgârlara karşı dirençlidir. Güvenli bir kullanım için ve diğer mevsim olayları için yukarıda yer alan bilgileri de göz önünde bulundurmanızı öneririz.

 1. TAŞIMA ve NAKLİYE:

 

Sözleşme şartları gereği; ürünlerimizi satın almanızdan itibaren, taşıma ve montaj hizmeti teknik ekibimiz tarafından sağlanmaktadır. Montajdan sonra gerekli olabilecek yer değiştirmeler için firmamız ile iletişime geçiniz.

Ürünlerin bazı bileşenleri tek kullanımlıktır. Yer değiştirme ve taşıma işlemleri için tekrar uygulanması gerekir. Talebinizi bize ilettikten sonra değiştirilmesi ve yeniden uygulanması gereken parçaların listesi ve fiyatı tarafınıza iletilir. Ürünlerin yetkili olmayan kişilerce montajının yapılması, taşınması, yer değiştirilmesi durumunda ürün ve hizmetlerimiz garanti kapsamı dışına çıkacaktır.

Yer değişikliği sağlanan ürünler garanti kapsamı dışında kalır.

 1. KALİTE GARANTİSİ:

 

Üretim aşamasından montaj aşamasına kadar tüm aşamalar tamamlandığında, satış sonrası hizmetlerimizi sunarken sorunlarınızı çözümde ‘’kalite anlayışımız gereği’’ en hızlı şekilde çözmeyi gözetiyoruz. Tüm ürünlerimizde kullanılan ana malzemelerden, montaj malzemelerine kadar standartları belirlenmiş ve uluslararası normlara uygun ‘’kaliteli’’ malzemeler kullanıyoruz. Firmamız ürünleri Türkiye Standartları uygundur.

 1. GARANTİ SÜRELERİ:

 

Garanti süreleri ürün/ürünlerin teslim tarihinden itibaren başlar ve standart süreler uygulanır, işler. Uluslararası standartların doğrultusunda ürünlerimizi oluşturan malzemelerin her biri farklı garanti sürelerine sahiptir. (Tabloda inceleyebilirsiniz)

Ürün/ürünler kitapçık içerisinde belirtilen özel durumlar hariç (garanti kapsamından çıkaran haller) tabloda listelenen garanti sürelerine tabidir. Listelenen malzeme grupları belirtilen süreler dâhilinde garanti altındadır. Özel durum, garanti kapsamında çıkaran haller için kitapçığımızda yer alan ilgili bölüm ve yerleri incelemeniz gerekmektedir. Bütün üretim bazlı hatalar ilgili süreler dâhilinde garanti kapsamındadır.

Firmamız tarafından montajı ya da satışı yapılmış tüm ürün/ürünler her türlü üretim hatasına karşı aşağıda yer alan tabloya göre garanti kapsamı altındadır.

BOYA (Alüninyum Standart Parçalar)    5 Yıl *
MOTOR 5 Yıl
KUMAŞ 5 Yıl
ELEKTRONİK KUMANDA VE ALICILAR 2 Yıl
ELEKTRONİK KARTLAR, DEVRELER, PANOLAR 2 Yıl
LED AYDINLATMALAR 2 Yıl
PLASTİK AKSAM 2 Yıl
YALITIM 2 Yıl
BOYA (Çelik Aksam Özel Parçalar) 1 Yıl

* Boya Garanti Kapsamı için 8. Maddeye göz atınız. (Özel durumlar için)

Pergola Kumaş Teknoloji

Yumuşak Cleangard üst kaplama lakı kirlenmeyi önler ve temizlemeyi kolaylaştırır. Hava koşullarının aşındırıcı etkisine karşı etkili koruma sağlar. Dickson’ın benzersiz emmeyi önleyici prosesi sayesinde kumaş daha uzun dayanır ve yeni gibi görünür.  Dickson Lowick Sistemde iplik tamamen kaplamayı emer.

Bu kumaşlar tamamen Fransa’da üretilmektedir. Bu sayede kontrollü ve titiz bir üretimi, sorumlu çalışma koşullarını ve ürün kalitesini garanti verebiliyoruz.

Pergola Kumaş Avantajı

 • Temizliği daha kolay
 • Daha uzun ömürlü
 • Esneklik
 • Çok iyi kaynak yapılabilme özelliği
 • UV ve tüm hava koşullarına dayanım
 • Yumuşak yüzey ve kirlenmeye daha az eğilim

MOTORLU PERGOLA KUMAŞ ÖZELLİKLERİ

SUNBLOCK 3D BLOCKLIGHT
Taban Kumaş 1100 dtex PES HT 550 dtex PES HT
Genişlik 2.50 – 3.00 m 3.00 m
Kaplama PVC (Lowick) PVC (Lowick
Yüzey Kaplama Cleangard Cleangard
Toplam Ağırlık 850 g/m² 640 g/m²
Gerilme Mukavemeti NF EN ISO 1421 260/250 daN 150/150 daN
Kopma Mukavemeti DIN 53363 32/28 daN 15/15 daN
Yapışma Kuvveti NF EN ISO 2411 8 daN/5cm 7 daN/5cm
Ağırlık Altında Uzuma (W/T) NF EN 15619 ˂ 1% / ˂ 2% ˂ 1% / ˂ 3%
Kalan Deformasyon (W/T) NF EN 19619 ˂ 0.4% / ˂ 0.8% ˂ 0.4% / ˂ 0.8%
Isı Dayanımı NF EN 1876-2 -30ºC+70ºC -30ºC+70ºC
Alev Yürütmezlik NF P 92503-DIN 4102 / BS 7837 M2 / B1 / BS NFPA701 / B-s2-d0 M2

BECKER MOTOR LİMİT AYARLARI


Motor Kablo Bağlantı Şeması:

sema

Kumanda Tanıtımı:

1- Motor Üzerindeki anten işaretli swich şekildeki pozisyona alınır ve güç verilir.

2- Kumandanın yan panelindeki programlama tuşuna basılır ve motordan onay sesi gelene kadar beklenir.

3- Motordan onay sesi geldiğinde, programlama işlemi tamamlanacaktır.

Kumanda tanıtımı yapıldıktan sonra, çalışma yönü değişikliği motor üzerindeki swich kullanımı ile yapılır. Yön değişikliğinin yapılması için limit pozisyonlarının ayarlı durumda olmaması gerekmektedir. Yön değişikliği için şekildeki swich bulunduğu konumdan ters pozisyona alınır.

Limit Pozisyonlarının Ayarlanması:

1- Alt limit pozisyonu; kumanda tanıtımından sonra kumandanın yan panelinde bulunan programlama tuşu ve alt yön tuşuna basılarak yapılır. Motordan onay sesi geldiğinde alt limit pozisyonu tanıtılmış olacaktır.

2- Üst limit pozisyonu; kumanda tanıtımından sonra kumandanın yan panelinde bulunan programlama tuşu ve üst yön tuşuna basılarak yapılır. Motordan onay sesi geldiğinde üst limit pozisyonu tanıtılmış olacaktır.

3- Ayarlanan alt ve üst pozisyonlarının silinmesi için perde/tente alt ve üst limit pozisyonları asasında bir konuma getirilir ve kumandanın programlama tuşu ile durdurma tuşuna basılarak onay sesi gelene kadar beklenir. Onay sesi geldiğinde alt ve üst limit pozisyonları silinmiş olacaktır.

Pergola ile ilgili sık sorulan sorular

Pergola Ürünüm çalışmıyor.

Sebebi: Motora güç  gelmiyor.

Nasıl Giderilir?

a-Motora gelen akım panosu şalterinin ”açık” konumda olduğunu kontrol ediniz.
b-Elektriği kesiniz ve 15 dakika bekleterek tekrar çalıştırmayı deneyiniz.
c-Lütfen teknik servisimizi arayınız

Ürün doğru açılıp kapanmıyor.

Sebebi:
a- Ürün simetrik kapanmıyor.
b- Ürün tam kapanmıyor

Nasıl Giderilir?

a- Lütfen teknik servisimizi arayınız.
b- Lütfen teknik servisimizi arayınız

Lambalar yanmıyor.

Sebebi:
a- Tüm lambalar yanmıyor.
b- Lambaların bir kısmı yanmıyor.

Nasıl Giderilir?

a- Işıklandırma sisteminin ”açık” konumda olduğunu kontrol ediniz.
b- Lütfen teknik servisimizi arayınız

Ürün bir noktaya kadar kapanıp duruyor.

Sebebi:
a- Ürünün her iki ucu ayrı hareket ediyor.
b- Ürün bir noktaya kadar açılıp-kapanıyor.

Nasıl Giderilir?

a- Lütfen teknik servisimizi arayınız.
b- Kullanıcı kılavuzundaki açıklamalara uyarak programlama talimatlarını izleyiniz.

Kumanda çalışmıyor.

Sebebi:
a- Işıkları yanmıyor.
b- Ürünü kontrol etmiyor.

Nasıl Giderilir?

a- Kullanıcı kılavuzundaki açıklamalara uyarak pilinizi değiştiriniz.
b- Lütfen teknik servisimizi arayınız.
c- Kullanıcı kılavuzundaki açıklamalara uyarak programlama talimatlarını izleyiniz.

Ürün su sızdırıyor.

Sebebi:
a- Ürünün contalarının yanından su sızıyor.
b-Ürün yalıtımından su sızdırıyor.

Nasıl Giderilir?

a- Ürün kapanırken contaların arasına sıkışan cisim (yaprak, dal..vb) olmadığını kontrol ediniz..
b- Lütfen teknik servisimizi arayınız.