Mega Şemsiye

Mega Şemsiye açık alanlarınızı sabit veya hareketli şekilde kendi sistemi içinde tekerlekli ve mermerli bir şekilde kullanılabilen belli m2 alanı kapatabilen, özellikle en çok işletmelerin tercih ettiği en gözde ürünlerimiz arasındadır.

Bahçe ve teraslarınız için tercih edebileceğiniz gölge sistemidir. 9 m2 den 40 m2 ye kadar açık alanlarınızda kullanabildiğiniz ürünümüz birçok marka tarafından kullanılmaktadır.

Alüminyum kollar, alüminyum direkler, kare tekerlekli ayaklar, kare mermer ağırlık, akrilik kumaş, fırın boya, yazı baskısı,

Genişlik ölçüleri minimum olarak 300×300 ebatında başlayıp, 350×350, 400×400, 450×450, 500×500, 550×550 ve 600×600 ebatlarında uygulanmaktadır.

Mega Şemsiye Fiyatları

Tercih edilen ölçülere ve ürün teknik detaylarına göre değişkenlik geçiren ürünümüz fiyatları belirlenmektedir.

Mega Şemsiyeler Nerede Kullanılır?

            Halk arasında bahçe şemsiyesi olarak da adlandırılan mega şemsiye modelleri, açık alanlarda yaşam keyfinin kalitesini artırır. Dış ortamdaki oturma alanlarını yağmur ve aşırı güneşe karşı koruma altına alan modeller, zemine farklı şekillerde sabitlenerek kullanılır. Alt kısmı tekerlekli olanlar hareket kabiliyetleri sayesinde istenen yere çok fazla güç gerektirmeden de taşınabilir.

 Uzun Süreli Kullanıma Uygun Şemsiyeler

            Mega şemsiye modellerinde bulunan kumaş, açılıp kapanabilen kollara sabitlenmiştir. Güneşin veya rüzgarın yönüne uygun olarak değişen açılarda kullanılan ürünler, kış aylarında ısıtma cihazlarıyla bir arada kullanılarak şık bir kombin oluşturur. Su geçirmez kumaşlardan hazırlanan açılan şemsiye kısmı farklı renkler, desenli kumaşlar veya baskılı reklam malzemeleriyle de kaplanabilir.

            Gövde kısmı ahşap olan modellerin dış etkilere maruz kalmasıyla oluşan korozyonun önüne geçilebilmesi için ana malzemenin demirden yapılması tercih edilebilir. Kanat boyu 1 metreden 5 metreye kadar değişen modeller mekanın ihtiyacına uygun olarak seçilerek tam koruma sağlanabilir. Mega şemsiye modelleri; bahçelerden kafelere, teraslardan bağ bahçesine kadar geniş bir kullanım alanına sahiptir.

 Bahçe Şemsiyelerinin Özellikleri

 Rüzgara karşı dayanıklı olması gereken mega şemsiye modellerinin özellikleri arasında;

 

  • Kolay açılıp kapanması
  • Kumaşının solmaması
  • Zemin aparatının sağlam olması ve
  • Rüzgarı tahliye edecek baca sistemi bulunması sayılabilir.

            Elde ettikleri somut faydaların yanı sıra dekoratif amaçlı olarak da tercih edilen mega şemsiye modelleri, mekanda kullanılan mimariyi ve dekorasyonu tamamlama özelliğine sahiptir. İç ve dış mekanla uyumlu, dengeli ve kaliteli şemsiyeler mekanın diğerlerinden ayrılmasına ve tercih edilmesine yardımcı olur. İç mekanlarda kullanılan dekoratif objelerin dış mekanlardaki yansıması olan şemsiyeler, renk ve tasarımından ayırt edilir.

            Bahçe şemsiyelerinin kullanıldığı mekanlarda yılın 365 günü dış alan efektif bir şekilde kullanılabilir. Yaz sıcağından, yağmur ve rüzgardan koruma sağlayan mega şemsiye modelleri, hava şartlarına uygun olarak açık, kapalı ya da yarı açık şekilde kullanılabilir. Güneşin yönüne göre hareket edebilen sistemler sayesinde istenen zamanlarda yan yatırılan kısımlar tam koruma sağlar. Mekan tanıtımından korunmaya, dış ortamda yeni yaşam alanı yaratmadan dekoratif özelliğe kadar pek çok şekilde değerlendirilebilen ürünler sayesinde açık hava keyfi her mevsim sürdürülebilir.